Biele podsvietenie

Biele podsvietenie

Včera som absolvoval ďalšiu návštevu u wirera, aby sme opäť niečo pomajstrovali….

Najskôr sme ešte pred zimou namontovali spodný kryt, ktorý som pri poslednej návšteve zabudol doma. Tentokrát som ho nezabudol a kryt je už na svojom mieste.

Pôvodný kryt má 6 skrutiek, veľký kryt je na 9 skrutiek, čiže treba dokúpiť 3 skrutky a 3 matice.

A ďalej sme sa pustili do nového interiéru…. konkrétne sme zmenili originálne zelené podsvietenie na biele. Wirer si to najskôr skúsil cvične na svojom aute, záznam z jeho práce je možné nájsť tu: 
https://forum.skodahome.cz/topic/136988-fabia-iii-combi-ambition-plus-wirer/?do=findComment&comment=2234460

Keďže odborný návod je spísaný, pridávam len stručný postup prác a pár fotopostrehov. Ako prvé sa namontoval nový spínač svetiel už s originálnym bielym podsvietením, ktorý akurát včera wirerovi prišiel poštou. Následne zo svojho auta prehodil ovládač sklonu svetiel a lištu s tlačidlom Štart/Stop s tým, že tie moje pôvodné si neskôr tiež prerobí na biele, keď bude mať čas. Potom sa pokračovalo s ovládačmi okien a späťákov. Keď všetko svietilo ako malo, prešlo sa na Climatronic. Nakoniec sa aj Bolero podarilo na prvý pokus rozbehať a tu je výsledok.

Pre porovnanie pôvodný stav.. budíky, volant, displej Bolera a Climatronicu boli biele, ostatné všetko zelené: 

Musím povedať, že sa mi to strašne páči, cestou domov som sa cítil akoby som dostal nové auto! Ale úplne najkrajšie to bolo ráno za šera! Biela verzia je inak o niečo silnejšia ako pôvodná zelená, trochu som si stiahol intenzitu interiéru o 10%. Zostalo mi už len jedno zelené tlačidlo – štartovanie motora. Pre krátkosť času sme to už nechali na blízku budúcnosť, keďže bolo pol9 večer.

Každopádne dobrá práca, wirer si oprávnene zaslúži titul ŠKODA GURU, je to ozajstný macher!!!

 

Edit: 24.6.2018

Včera bol dokončený posledný diel skladačky, ktorú sme začali realizovať ešte na jeseň minulého roka. Vtedy sa nám podarilo prehodiť kompletne všetky svetielka zo zelenej do bielej farby – okrem štartovacieho tlačidla. Do toho sa wirer pustil až včera. 

Na vybratie tlačidla bolo potrebné demontovať volant. Wirer si toto nacvičil na svojom aute, čiže na mojom mu to šlo od ruky!

Najväčší gól však bola tá ledka na tlačidle. Ako vidno, je riadne prťavá, ale pán majster to dal hneď na prvú šupu!

No a výsledok je bombový! Konečne som sa zbavil posledného zeleného svetielka v aute!