Bolero aktualizácia 366 – oprava Škoda Surround

Bolero aktualizácia 366 – oprava Škoda Surround

Po polroku čakania, opakovaných návštevách všetkých autorizovaných servisov v okolí a emailovej komunikácii priamo s dovozcom Škoda Slovensko sa na mňa konečne usmialo šťastie a mohol som sa dostaviť na aktualizáciu Bolera. 

Dôvodom pre aktualizáciu bol nefungujúci Škoda Surround. Ten nefungoval na Fabiach a Rapidoch vybavených Bolerom so softvérom verzie 359 až 363, verzia H30. Jednalo sa o kompletnú výrobu áut od približne 9/2016 do 5/2017, čiže vyše polroka. Len pre informáciu, Škoda Surround nefunguje pri FM/DAB rádiu, ale iba pri externých zdrojoch USB, SD, Bluetooth. Po kliknutí na voľbu Škoda Surround a Virtual Surround sa nič nedeje, správne by mal zvuk na chvíľu vypnúť a potom sa ozvať jednoznačne vylepšený zvuk. Overiť funkčnosť Škoda Surroundu sa dá aj podľa bassov v zadných reproduktoroch. Posunte Fader úplne dozadu a ak zo zadných reproduktorov nepočujete žiadne basy, Škoda Surround nefunguje.

Našťastie pár ľudí to nenechalo len tak a vďaka nim Škoda konečne uznala chybu a vydala opravnú aktualizáciu. Najskôr to bola verzia 365, ale kým sa táto aktualizácia dostala na Slovensko, už bola vo verzii 366. Aktualizáciu vedia spraviť iba v autorizovanom servise, vraj auto potrebujú napichnúť na ich systém. Samotná aktualizácia bola našťastie na počkanie, asi jednu hodinu. A výsledkom bol konečne fungujúci Škoda Surround.

 

Ako ďalší bonus tejto aktualizácie je, že pribudla podpora Smartlink+, ktorý je pôvodne vo Fabiach až od MR2018 (od 6/2017). S tým súvisí podpora aplikácie Škoda OneApp prostredníctvom Mirrorlinku. Ďalšou výhodou je podpora nového skinu, viac info tu.