Blind Spot Detect + Rear Traffic Alert

Blind Spot Detect + Rear Traffic Alert

Blind Spot Detector

Včera oslavovala Fabka svoje štvrté narodeniny a pri tej príležitosti dostala zaujímavý darček. Aj keď všetko vlastne začalo pred takmer dvoma mesiacmi a pozostávalo z troch sedení u pána majstra wirera! Plán bol jasne daný: BSD + RTA.

Blind Spot Detect – monitor mŕtveho uhla
Rear Traffic Alert – monitor okolia pri parkovaní

Úvod sa niesol hlavne v znamení káblovačiek. Zadok auta sa opätovne prepojil káblom s BCM jednotkou pod volantom, navyše bolo potrebné natiahnuť aj kábliky k vonkajším spätným zrkadlám. Tie dostali nové zrkadielka s dvoma autíčkami. Na záver sa navŕtali držiaky pod zadný nárazník, avšak radary nestihli prísť, preto držiaky zostali prázdne.

Na druhom sedení sme už mali k dispozícii všetky chýbajúce časti, avšak aktivácia radarov neprebehla úspešne. Dobrá správa však bola, že wirerove radary v mojom aute fungovali. Všetko bolo teda zapojené správne, chyba bola len v prázdnych radarových jednotkách, ktoré potrebovali nahrať správny softvér.

Správne nakódované jednotky prišli až pár dní dozadu a tak sme mohli konečne absolvovať tretie sedenie, kde stačilo radary nasadiť na svoje miesto, nahodiť pár VCDS kódov a všetko sa to rozbehlo.

Rear Traffic Allert

Cesta domov bola plná nadšenia, pekne mi blikalo oranžové autíčko vo vonkajšom spätnom zrkadle, dokonca sa dnes podarilo využiť už aj RTA. Zatiaľ spokojnosť, budem však testovať ďalej, radary sa aj tak najskôr musia jazdením správne kalibrovať.

Celú túto nie najlacnejšiu srandu má na svedomí ako vždy hlavný majster wirer, za čo mu opäť patrí veľká vďaka!

Podrobný návod k montáži a nejaké ukážkové videá sú u wirerera.