Dataplug

Dataplug

Opäť som si spravil menšiu radosť a zaobstaral si DataPlug.

Doteraz som o tejto hračke nepočul. Pár mesiacov dozadu som na to natrafil v eshope anglickej škodovky, ale k viac info som sa nedopátral. Až teraz nedávno ma opäť jeden chlapec nakopol a konečne je doma. Oficiálna cena u predajcu VW je 40€ bez pár centov, ale dá sa zohnať aj na bazoši alebo ebay za polovičnú cenu. Podľa všetkého existuje DataPlug pre VW aj pre Škodovku, ale sú vzájomne kompatibilné a mal by fungovať na všetkých koncernových autách vyrobených od roku 2008.

DataPlug slúži na evidenciu jázd cez diagnostickú zásuvku a samozrejme ponúka aj pár údajov navyše. Spojenie s mobilom funguje cez Bluetooth. Z môjho pohľadu sa jedná o niečo ako zrušený Škoda Drive cez starý Smartgate alebo v súčasnosti Škoda OneApp / Connect, ku ktorému však potrebujete Smartlink – CarPlay pre iPhone alebo už o chvíľu mŕtvy MirrorLink pre Android. Mne na Smarlinku viac vyhovuje spojenie cez AndroidAuto, preto OneApp / Connect cez MirrorLink vôbec nevyužívam. Po zrušení Škoda Drive už vyše roka používam podobnú aplikáciu Fuelio (Obchod Play), ktorá však zbiera údaje len na základe GPS mobilu. Cez DataPlug mám tie údaje asi presnejšie.

Na zbieranie dát treba v mobile aplikáciu Škoda Connect Lite (Obchod Play), existuje aj verzia pre iOS. Pri prvom párovaní treba zadať PIN kód DataPlugu a samozrejme sa prihlásiť so svojim Škoda ID kontom. Bol som sklamaný, že moje jazdy na Škoda ID konte vytvorené pár rokov dozadu cez Škoda Drive sa mi tu nezosynchronizovali, ale čo už.

Pôvodne som prvú inštaláciu spravil cez VW aplikáciu We Connect Go, tiež to fungovalo, akurát bolo potrebné VW ID konto (jazdy so Škoda ID sa nesynchronizujú) a všade písalo môj Volkswagen. Funkcie má inak úplne rovnaké, len má inú grafiku.


Oficiány web: https://www.skoda-auto.com/world/skoda-connect-lite
Podporované krajiny a modely: