Kontrola geometrie a tlmičov

Kontrola geometrie a tlmičov

Dnes bola Fabča v servise na kontrolu geometrie a tlmičov, keďže nejak sa mi správanie auta celú zimu nepozdávalo a bolo to úplne rovnaké s novými zimnými aj letnými pneumatikami. Stav po 50104km na R16/R17 90% mesto je takýto.

Vraj je všetko ok, ale na geometrii upravili trochu príklon, ak som dobre pochopil. Narovnali aj volant, vraj bol o nejaký mm posunutý vľavo. Servisák spravil skúšobnú jazdu a vraj podľa neho ide všetko dobre. Potvrdil aj ten olej na tlmiči, že podľa výrobcu je to ok, kým olej nepreteká cez misku. Aspoň mám kľud pred letnou sezónou. A možno si to všetko nahováram – hlavne to nakláňanie auta pri prudkých pravotočivých zákrutách – paradoxne všetky rýchle zákruty cestou do práce a z práce sú pravotočivé, tie ľavotočivé sú väčšinou spomalené kvôli prednosti alebo iným veciam.

V autorizáku som si vyzdvihol aj nejaké prkotinky – originálne strieborné krytky skrutiek na kolesá (moje striekané už pomaly odchádzajú), kľúčenky s kovovým žetónom na magnet a klobúčiky na letné zrazy.

Hneď po kontrole podvozku som vrátil aj 15mm podložky pod zadné kolesá.

A na záver ešte jedna provokácia v košickom Todose – za mňa úplne najkrajšia Fabia akú som kedy videl (hneď po tej mojej).