Tretia poistná udalosť – krupobitie

Tretia poistná udalosť – krupobitie

Jeden z posledných júnových večerov som venoval pozornosť autíčku. Poriadne som ho vyumýval, po vysušení dočistil Quick Detailerom a ešte som lesk poistil Quick Waxom. Ráno pred prácou som ešte Detailer použil aj na disky, na rannom slniečku sa auto krásne lesklo.

Ešte v ten deň však prišli poriadne mraky, ktoré priniesli aj peknú búrku s krupobitím. Pár krupobití už auto prežilo bez ujmy, avšak toto bolo extra veľké. Krúpy dosahovali veľkosť golfových loptičiek. Začal som sa obávať, že toto už zanechá nejaké stopy na kapote. A veru tam tie stopy aj boli.

Výsledkom bola doďobaná celá kapota a aj strecha, sem tam sa objavila nejaká preliačina aj na ostatných častiach auta. Nakoniec som však bol rád, že to nedopadlo aj horšie. Ostatné autá skončili s rozbitými oknami alebo dierami v plechoch.

Ešte v priebehu nasledujúceho týždňa prišlo pár ďalších búrok s krupobitím, avšak už bez viditeľných škôd.

Na obhliadku som čakal tri týždne. Technik z poisťovne mi narátal približne 150 preliačin, avšak upozornil ma, že ich počet môže byť vyšší. To však zistia až v servise pri oprave, keď auto poriadne nasvietia.

Keďže môj „domovský“ servis bol tiež v postihnutej zóne po krupobití a mal kopec práce s opravou svojich predvádzačiek, podarilo sa mi vybaviť opravu v inom servise. Auto som odniesol v pondelok po práci, v piatok poobede už bolo hotové. Avšak ešte pár dní bolo potrebné čakať na papierovačky, až nasledujúci štvrtok som mal konečne telefonát, že poisťovňa potvrdila opravu a môžem si prísť vyzdvihnúť auto.

Po krupobití nebolo ani stopy. Opravili preliačiny aj na takých miestach ako je napr. A stĺpik. Presný počet ďobiek som sa nedozvedel, konečná fakturácia bola za 2.837 EUR, ja som z tej sumy zaplatil len spoluúčasť. 

Na záver video ako to vyzeralo pred opravou a ako po oprave.