LED blinkre + spiatočky

LED blinkre + spiatočky

Ešte vo februári sme nahodili LEDky do zadných smeroviek (BAU15s) a zároveň aj spiatočky (BA15s). Mierny UFO dizajn, ale mne sa celkom páči. Blinkre fungujú fajn, ale spiatočky klasicky hlásia chybu. Neviem, či tú chybu zrušiť cez kódovanie alebo ísť cestou rezistorov. V podstate by ich malo stačiť nacvaknúť na káble, len neviem, či sa nepoškodia káble. 

 

Dnes sme rozšírili LEDky o predné blinkre. Konkrétne WY21W/ T20 do predných smeroviek z AliExpressu. Boli trochu drahšie, ale boli najkrajšie, aké som našiel za ešte prijateľnú cenu. Výmena predných smeroviek je doslova hračka!!! Keby všetky žiarovky sa menili takto!

 

Edit 2.7.2017

Dnes také naprt počasie, tak som sa konečne pustil do spiatočiek, konkrétne do ich zapojenia cez rezistory (AliExpress), aby nehlásilo chybu. Snažil som sa postupovať presne podľa tohto poľského návodu. Rezistory už som nosil v kufri asi od zimy, prvý pokus ich montáže nebol úspešný, keďže originál kabeláž v aute má dosť hrubú izoláciu a tie „pripináčiky“ ich nedokázali poriadne prepichnúť. Následne začalo pršať, tak som to odložil na neskôr. K druhému pokusu som sa dostal až dnes. Trochu som narezal izoláciu a rezistory priamo nacvakal na odizolované drôtiky… konkrétne hnedý a čierny s modrým pásikom.

A vuala, ono to konečne funguje na prvýkrát! A bez hlásenia chyby.. aj keď pri zapnutých spiatočkách sa tie rezistory sakra zohrievajú, takmer som sa na nich popálil! Na klasické svetlá by som ich asi nedával. Ale so samotným výsledkom som spokojný, už sa teším na nočné cúvačky! Každopádne to bola piplačka a nabudúce by som asi už radšej kódoval ako rezistoroval.