Letná sezóna 2020

Letná sezóna 2020

Policajné kontroly z hraníc okresov počas veľkonočného zákazu vychádzania zmizli a konečne som sa dostal k letným kolesám. Akurát počasie dnes veľmi neprialo, po dvoch týždňoch príjemného jarného počasia zrazu zima, vietor a niekoľko snehových prehánok. Miestami som mal chuť tam vrátiť zimné Rocky.

Pri prezúvaní som si všimol aj tečúci olej z pravého predného tlmiča. Bolo mi však povedané, že toto je normálny stav a vážne to začne byť až keď olej začne pretekať cez misky. Snáď ešte niekoľko tisícok kilometrov vydrží.

Pár dní neskôr sa však počasie opäť umúdrilo a mohol som zimnú sadu pripraviť na ďalšiu zimnú sezónu. Pekne som kolesá vykúpal, vyšampónoval, odasfaltoval, odironoval, odgumkoval, odkamienkoval, navoskoval a ešte namazal sajrajtom na gumy. Každopádne ma nepotešilo, že po ich opätovnom obutí asi budem musieť ísť opäť do pneuservisu.

Aj Fabča dostala svoju dávku šampónu a ešte som vytlačil aj pár kvapiek vosku. Na ceste však už je nový hybridný vosk od Meguiars. Uvidíme, či bude lepší ako aktuálny Meguiars Ultimate. Interiér som už nevládal, ale aspoň som vydezinfikoval klímu s Meguiars Air Re-Fresher Odor Eliminator. Konečne došlo aj na 3M Dual Lock a vyplnil som aj dieru na kufri novým znakom! Už mi to začalo chýbať. Bez nápisov to vyzerá celkom fajn!

A ešte pár povinných mobiloviek z cesty domov.