Májové starosti a radosti

Májové starosti a radosti

Minulé týždne boli také šialané, že človek nestíhal behať na wapku umývať auto. V priebehu týždňa som tak bol aj 4 krát, ale auto sa ani poriadne nevysušilo a už bolo opäť plné peľu.

Posledný týždeň som to vzdal a Fabku nechal napospas saharskému piesku. Také brudné auto po 3 dňoch od umytia som nemal ani v tej najväčšej zime, keď som sa mesiac nedostal na wapku. Mal som už aj problém s výhľadom cez bočné okná.

Až posledné nedeľné ráno som bol v daždi opláchnuť Fabku od hrubej špiny..

..a hneď cez obed sa už dostala k slovu aj nejaká chémia, vďaka ktorej mohlo dôjsť k dôkladnejšej očiste. Prvýkrát som vyskúšal aj keramický vosk. Som zvedavý, či to bude mať nejaký zmysel. A ako pri každom umývaní aj tentokrát som objavil nový škrabanec.. na nakladacej hrane na tom nekrytom kúsku. Porazilo by to!

Po konzultácii s kamarátom sa mi konečne podarilo zbaviť aj čudných drsných fľakov na zadnej časti auta a na jednom disku. Čistil som to kde čím, ale vôbec ma nenapadlo, že to bol pozostatok farby z poslednej opravy. Pár šmahov s handričkou namočenou v acetóne všetko vyriešilo.

A po umytí ešte pár skúšobných cvakov.. samozrejme opäť začalo pršať.