Osvetlenie priestoru nôh

Osvetlenie priestoru nôh

Minulý týždeň po dlhšom odhodlávaní opäť návšteva za Prešovom, aby sa niečo pokutilo. Pôvodne sa mala spraviť iba príprava, ale keďže hlavný program dňa padol, nakoniec bol čas realizovať celý projekt – podsvietenie priestoru nôh vpredu aj vzadu.

Pôvodná inšpirácia a celý návod u majstra wirera.

Tentokrát len krátka fotodokumentácia z montáže – bolo potrebné vybrať nejaké plasty, BCM jednotku, predné sedadlá a tak. Samozrejme som chcel aj vypínač (už šiesty takýto v aute), ktorým by som celý tento cirkus mohol vypnúť. Moja žiadosť bola splnená.

Moja pôvodná predstava bola, aby to svietilo iba spolu so stropnými svetlami so zníženou intenzitou, až keď sa otvoria dvere, aby intenzita šla na 100%. Po opätovnom zavretí dverí sa intenzita opäť zníži. Úplne vypnúť by sa mali, až keď sa vypnú stropné svetlá. Pravdepodobne moja predstava nepôjde nakódovať a preto som spokojný aj so súčasným stavom, keď to svieti iba so stropnými svetlami a iba na 100%. Počas jazdy to momentálne nechcem mať rozsvietené ani na 10%, ale či sa mi to časom nezapáči, to nevylučujem. Je tam však nejaký problém s kódovaním, aby to svietilo so zapnutým zapaľovaním so zníženou intenzitou, ako to má aj wirer vo svojom aute. Pravdepodobne je tam nejaký problém s kódovaním kvôli štartovaciemu tlačidlu, wirer to ešte preveruje.

Každopádne s výsledkom som určite spokojný, vyzerá to super so všetkými ostatnými svetielkami – taký malý cirkus Humberto. Už mi to tam kazia iba tie žlté originálne stretávačky.. asi najvyšší čas ich trochu vybieliť!


Doplnené 1.2.2019

Nakoniec sa podarilo nájsť a nahodiť správne VCDS kódy, vďaka ktorým mi ledky svietia aj počas jazdy. Je to veľmi slabé osvetlenie, čiže vôbec neruší pri jazde. Navyše sa dá regulovať spolu s osvetlením palubnej dosky, pri 25% je už úplne vypnuté.


Doplnené 1.5.2019

Nakoniec došlo na úpravy osvetlenia nôh vpredu. Tentokrát sa použili originálne držiaky svetiel z Rapida, číslo dielu: 6JB 858 023 A.

Na vodičovej strane nebolo potrebné veľa vymýšľať, držiak sa dá upevniť na pripravené miesto. Bolo potrebné predĺžiť kabeláž a vypínacie tlačidlo premiestniť na bočný plast nad madlo otvárania prednej kapoty.

Na spolujazdcovej strane bolo potrebné improvizovať, aby držiak bol v dobrej polohe a aby svetlo dokázalo všetko pekne osvetliť. Zvolilo sa upevnenie ako je na fotkách nižšie, držiak ešte bolo potrebné trochu prispôsobiť, aby neprekážal pri výmene kabínového filtra.

S výsledkom som spokojný!

Ďakujem wirerovi za perfektne odvedenú prácu!