Senzor hladiny ostrekovačov + spätný ventil

Senzor hladiny ostrekovačov + spätný ventil

Zima sa blíži a tak som včera poobede opäť navštívil wirera, aby sme spravili prípravu na zimnú sezónu! Konkrétne sa jedná o montáž snímača hladiny ostrekovačov, ktorý majú iba Fabie s ostrekovačmi svetlometov. Je to naozaj užitočná vec a montáž nie je až taká zložitá. Popri tom sme naplánovali aj montáž spätných ventilov, aby pri prvom ostreku netrvalo tak dlho, kým začne striekať na sklo. Spätný ventil udrží vodu v hadičkách ostrekovačov a tým pádom nestečie späť do nádržky ostrekovačov.

So sebou som si doniesol tieto veci:

  • snímač hladiny ostrekovačov 7M0 919 376 (AliExpress)
  • spätný ventil 115 930 341 (Škoda-diely)
  • 2x spojka 1J0 955 875 P (Škoda-diely)
    (edit 3.5.2018: dnes by som to skombinoval s prípojkami hadice č. 5J0 955 871 A)

 

Na samotnú montáž už wirer spísal aj návod na svojej stránke, takže pridávam len pár svojich vlastných fotopostrehov.

Čiže najskôr rozoberačky a kontrola dutín, zaujímavé, že nádržka bola vyrobená 2 týždne pred poskladaním auta. JIT v Škodovke funguje.

 

A potom sa šlo do tuhého.. vyvŕtanie diery a opätovné zapojenie nádržky už aj so spätným ventilom. Ventil som dával iba na predné ostrekovače, keďže zadný je podľa mňa v pohode.

 

Nasledovalo rozoberanie časti auta pod kapotou, aby sa mohol natiahnuť kábel zo senzora do riadiacej jednotky. Konkrétne šli von stierače a všetky plasty pod nim, riadiacia jednotka motora.. a ešte pár skrutiek uvoľnil, napr. vybral celú nádržku chladiacej kvapaliny. Ale aspoň som popritom odfotil hrdlo sania, ktoré som v júni pri montáži nestihol odfotiť. Inak, klapka bola zavretá, keďže mám Climatronic.

 

Pri pohľade na tieto súčiastky mi nebolo všetko jedno, ale aspoň som mohol spraviť motivačné foto pre fajnšmekrov a milovníkov čistých línií… ako by auto vyzeralo bez predných stieračov! 

 

No a záverečná fáza bola v interiéri.. napojenie kábla na správnu pozícii v BCM jednotke, tá moja je inak Made in Philippines. A potom ešte nutné dokódovanie. Asi na tretí pokus sa to nakoniec podarilo a požadovaná chybová hláška konečne vybehla!

 

Po finálnom odskúšaní síce spodná spojka na spätnom ventile tiekla, ale wirer to aj napriek pokročilému času, zime a tme napravil a všetko poskladal. Už len dúfam, že tam ráno po mne nenašiel žiadnu zvyšnú súčiastku a že ja v pondelok ráno nenájdem nejakú mláčku pod svojim autom! 

Veľká vďaka wirer! Dúfam, že budúce leto sa opäť trochu povenujeme autíčku a dorobíme pár ďalších somariniek!