Výmena čelného skla

Výmena čelného skla

Ak sa darí, tak sa darí. Minulý týždeň ocko riešil výmenu puknutého čelného skla na svojej i30ke a tento týždeň môžem začať aj ja na svojej Fabči!

 

Podľa všetkého z auta odbočujúceho na vedľajšiu cestu vyletel nejaký kameň. Aj keď nechápem, ako mohol spraviť takúto puklinu, ale rana to bola poriadna, akoby odletela polovica auta. Keďže som ho už nezastihol, po informovaní sa na poisťovni som nakoniec zavolal políciu. Miestni policajti boli celkom v pohode, podľa všetkého podľa popisu spoznali majiteľa auta, pretože sa ho vybrali hľadať. Do 10 minút bol vinník zo susednej dediny na mieste nehody. Na moje prekvapenie nemal žiadny problém a pekne sme spísali záznam o nehode, taktiež policajti spravili svoj záznam. Normálne som spokojne odchádzal domov bohatší o ďalšiu byrokratickú skúsenosť!

Po behačkách po poisťovniach som nakoniec bol odniesť auto do autorizovaného servisu na výmenu skla. Prvý odhad ceny opravy bol 700€, pri obhliadke na základe ceny čelného skla upravená cena do 500€, pri odovzdávaní auta do opravy odhad na základe kalkulácie poisťovne na nejakých 350€, finálna faktúra 347,71€. Snáď urobili všetko ako mali. Sumu som uhradil a čakám na vyjadrenie poisťovne. Vinník vraj škodu hlásil včera večer osobne na pobočke, ale dnes v systéme Kooperatívy ešte nič nebolo. Uvidíme…

 

Edit 03.10.2017: Po naťahovačkách s poisťovňou, ktorá mi nechcela preplatiť škodu z PZP vinníka, som to dal preplatiť zo svojej poistky. Nakoniec vysvitlo, že k mojej PZP mám aj pripoistenie výmeny čelného skla so spoluúčasťou 16,60€. Čiže som to tam uplatnil a nejdem riešiť ďalej súdnou cestou.