Výmena predných halogénových žiaroviek za LED

Výmena predných halogénových žiaroviek za LED

Dlho som odolával, až nakoniec po úspešnom nahodení predných ostrekovačov svetiel som sa predsa len dal zlákať na LED žiarovky do predných svetiel. Rozhodol som sa pre variantu LED žiaroviek od wirera. Keďže som to videl dosť často naživo a celkom sa mi to pozdávalo, veľmi nebolo čo riešiť.

Konkrétne padla voľba na tieto kúsky z wirerovej stránky:

V polovici februára konečne postupne poprichádzali všetky balíčky a keď došli aj posledné stretávačky, rovno z pošty som utekal do Prešova za wirerom, kde sme v podzemnom parkovisku jedného OC nahodili stretávačky + hmlovky. Diaľkové pre krátkosť času sme odložili na ďalšie sedenie. Celé to trvalo nejakých 45min aj so zháňaním sekundového lepidla po obchodnom centre.

Stretávačky zanechávajú celkom peknú líniu totožnú s pôvodnými halogénmi, čiže nejaké oslňovanie by hroziť nemalo. Prvé kilometre boli dosť ťažké, keďže som so stiahnutým zadkom všade naokolo sledoval, či sa neobjaví nejaké policajné auto, aby ma zastavilo. Ale pár z nich som nakoniec stretol a nič. Taktiež za tých pár týždňov na mňa nebliklo ani žiadne oprotiidúce auto. Zatiaľ môžem konštatovať spokojnosť, svietivosť je pekná. V podstate čím väčšia tma vonku, tým to svieti krajšie.

Hmlovky sú však ešte väčšie bomby, svietia neskutočne. Obávam sa, že ak ma zavrú kvôli ledkám, bude to práve kvôli hmlovkám a ich corner funkcii.

Včera bola opäť ďalšia návšteva wirera a konečne prišlo aj na diaľkové. Bola s tým väčšia piplačka, bolo potrebné tie pliešky postupne upravovať, aby do svetla riadne zapadli. Nakoniec sa to všetko podarilo a tým pádom je predok konečne FULL LED!

Zatiaľ spokojnosť, ešte som však zvedavý na jazdu v nepriaznivých poveternostných podmienkach (sneh, dážď, hmla). Zatiaľ pár fotiek:

//doplnené 12.4.2019: Nakoniec som predsa podľahol aktuálnej PJčkovej mánii na FB. Opäť sa jedná o čínske LEDky od VMAXu, ktoré sú údajne špeciálne prispôsobené pre halogénové projektory ako mám aj ja. Tento týždeň konečne prišli a čím skôr som ich chcel mať v aute. Pán majster ich včera prehodil raz dva, možno aj vďaka jeho novému vylepšováku.
A keďže večer som stihol prísť domov ešte za vidna, dnes ráno som si trochu privstal pred svitaním a cestu do práce si predĺžil o pár desiatok kilometrov mimo mesto na vyskúšanie lediek. Po prvej jazde môžem konštatovať spokojnosť, subjektívne to svieti o niečo lepšie ako predchádzajúce Avacomy, hlavne do priestoru pred autom.

Každopádne veľka vďaka wirerovi za tipy aj realizáciu! Bez neho by som to určite nedal!