Deaktivácia Štart-Stop cez Arduino modul + ďalšie drobnosti

Deaktivácia Štart-Stop cez Arduino modul + ďalšie drobnosti

Posledné dni platnosti minuloročnej diaľničnej známky som využil na návštevu wirera, aby sme opäť dorobili pár drobností.

Hlavný bod programu bolo namontovanie „čiernej skrinky“ na deaktiváciu Štart-Stop systému prostredníctvom Arduino modulu (AliExpress + AliExpress). Presne na takýto systém deaktivácie som čakal od kúpy auta. Mal by som ho už pri montáži ASR tlačidla v decembri, ale nestihol dovtedy prísť zo spriatelenej Číny. Najviac sa mi na tomto systéme páči, že otočí funkciu Štart-Stop tlačidla. Hneď po štarte je systém deaktivovaný a ja si ho môžem hocikedy aktivovať stlačením tlačidla – keď to chcem JA! – čakačka na dlhých semaforoch, železničné priecestie, mekáč. Viac info u wirera: Vypnutie StartStop systému za pár drobných.

Z ďalších drobností za zmienku stojí nahodenie nových VCDS kódov na podsvietenie nôh. To mi už svieti aj počas jazdy. Je to veľmi slabé osvetlenie, čiže vôbec neruší pri jazde. Navyše sa dá regulovať spolu s osvetlením palubnej dosky, pri 40% je už úplne vypnuté. Ešte sa s tým musím pohrať, možno dôjde k úprave %.

Nasledovalo aj prekódovanie predných ostrekovačov svetiel, bolo ponechané 1000ms opozdenie, avšak interval opakovania ostreku skrátený z 10 na 4. Nevedel som sa rozhodnúť, či 3 alebo 5, wirer to vyriešil za mňa.

Doslova jednohubka za pár centov bol držiak parkovacieho lístka na pravej strane okna. Po zmene parkovacej politiky v našom meste musím najbližšie dva mesiace mať nemalú kartičku za oknom, aspoň ju nebudem mať v zornom poli pri ľavom stĺpiku. Viac info u wirera: Držiak „diaľničnej známky“.

Na záver došlo aj k výmene lediek v kufrových dverách, asi tam bola chybná séria, keďže pošas jazdy pri zapnutom osvetlení interiéru mi začali budíky hlásiť otvorený kufor a interiérové ledky blikali. Vyzeralo to rovnako ako pri chybnej ledke, ktorú som riešil začiatkom roka 2017. Ak som mal kufrové ledky vypnuté vypínačom, fungovalo všetko fajn. S novým párom lediek vyzerá byť všetko opravené. //edit: Nepomohlo, blbne to aj naďalej.